Vianočný beh a plávanie 2023

Vianočný beh a plávanie 2023

16.12.2023
Organizátori: Mesto Žilina a Tučniaky Žilina
Voda 3.7°C, vzduch 1°C
Trate 100 m prsia a 100m voľný spôsob

Už tradične sa na VD konalo športové podujatie Vianočný beh a plávanie. Niektorí naši členovia sa zúčastnili aj behu a potom stihli ešte aj zaplávať. Iní bežali viac a plávanie už nestihli. A niektorí bežali tak veľa, že už nevládali. Ukázali sa aj takí, čo sme ich dlhšie nevideli a prišli povzbudiť svojich aj s novou generáciou.

O niektorých sme sa dozvedeli, že im v športovom zápolení zabránila choroba. Máme aj takých, čo boli deň pred pretekom operovaní alebo len si tak bezdôvodne ležia v nemocnici. Všetkým týmto prajeme skoré udrazevenie a skorý návrat do hrejivého kŕdľa tučniakov.

Privítali sme aj vzácnu návštevu plavcov z iných klubov. Trenčianske tulene, Turčianske nanuky a Otužilcov a zimných plavcov z Podhradského mora. Okrem nich prišli aj jednotlivci bez klubovej príslušnosti alebo sme len nezachytili ich pôvod.
Mali sme trochu veľké oči . Otvorili sme okrem tradičnej disciplíny 100 m prsia aj 100m voľný spôsob. Tu chýbalo väčšie zastúpenie nežnejšej časti plavcov-otužilcov.
Do budúcna to ešte predebatujeme, či to bol správny krok dať dve disciplíny. Veď v takom behu súťažia 100-ky bežcov o jednu sadu tých istých cien len podľa dĺžky trate. Mrzí nás to aj z dôvodu, že mesto nám vyšlo v ústrety a jedna sada cien zostala nevyužitá okrem prvého miesta.

Plavcov sme privítali v našom novom prístrešku, kde sme vytvorili celkom fajn zázemie. Naši členovia pomohli pri príprave čaju, pohostenia a zabezpečili aj registráciu plavcov. Jozef Repčík vystupoval v tradičnej polyúlohe organizátora, hlavného rozhodcu, staviteľa trate, prístrešku, DJ, zvukára, zásobovača....Bol jednoducho všade, kde ho bolo treba. Rozdelil plavcov do troch rozplavieb a už to frčalo.

Ako prvé nastúpili na trať ženy. Tu naše Tučniačky obsadili prvé dve miesta. Bojovným výkonom vyhrala Miška Pastorková, za ňou priplávala Katka Panisová, (ktorá mala za sebou aj 8 kilometrový beh), pred dievčatami z Podhradského mora, Trenčianskych tuleňov a Turčianskych nanukov.

Hneď za nimi nastúpili na trať 100 m prsia muži. Tu dominovali Tučniaky tiež. Prvý skončil člen klubu Michal Hlavinka- Na treťom mieste sa umiestnil "nováčik" Peter Tvrdý za záujemcom o členstvo (meno doplníme). Bola to asi najobsadenejšia kategória.

Posledná rozplavba bola novinkou. 100 m voľný spôsob. Nastúpilo 5 mužov a jedna žena čo je trochu málo na dve sady ciem.
Stretli sa tu tradiční rivali zo Slovenského pohára a aj skončili v poradí, ako tam plávajú krátke trate. Ako prvý priplával domáci Ivor Rizman pred dlhotratiarmi Romanom Klinčúchom z Podhradského mora a Rasťom Čapliarom od Turčianskych nanukov.
V ženskej kategórii plávala voľný spôsob len jedna žena z Podhradského mora.

Ako sme už písali, zasadneme a prehodnotíme.
V bežeckých disciplínach sme mali tiež člena na bedni a bola ním Zuzka Adamčíková,
V pol maratóne skončila s pekným časom pod 1,5 hodiny na treťom mieste. Bežala za Rosinu.

Po plávaní sme ešte posedeli a voľne podebatovali a pohla sa aj záclonka. Dokonca viackrát ;).


Obrazová dokumentácia:

Dievčatá na štarte

Dievčatá po...

Na stupňoch víťazov

Muži 100 m prsia na stupňoch víťazov

Stupne víťazov 100 m voľný štýl

Pohárová žatva

Plavci a organizátori po vyhlásení, niektorí išli už chytať uletené včielky 😉

Pár záberov zo záveru afterparty v našom zateplenom prístrešku.

Aj stromček máme vďaka Jožkovi, snáď aj doma nejaký ozdobí a udobrí si tak Zdenku.


Tak nabudúce sa snáď stretneme pri Ľadoplavcovi alebo inej výzve.


Odpovedať