1. kolo Slovenského pohára v zimnom plávaní, Žilina 5.11.2022

1. kolo Slovenského pohára v zimnom plávaní, Žilina 5.11.2022

V sobotu 5.11.2022 prebehlo na vonkajšom bazéne MP v Žiline 1. kolo zimno-plaveckej súťaže  SLOVENSKÝ POHÁR V ZIMNOM PLÁVANÍ .

Už tradične sa tejto súťaže zúčastňuje aj
náš klub. Tentokrát v role spoluorganizátora súťaže ako aj súťažného tímu. Obe úlohy sme zvládli veľmi dobre, a je preto na mieste pochváliť a poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na úspešnom priebehu podujatia a aj na pekných športových výsledkoch.
Ako rozhodcovia a STAF sa na príprave a priebehu podujatia podieľali:
Zuzka Brončeková, Janka Maťhová, Katka Pánisová, Zuzka Adamčíková, Sandra Krollová, Michal Hlavinka, Dáša Hnidková, Maťa Ivašková, Anka Tužinčinová, Oľga Ondrášová, Milan Skácel, Milan Sobota a  Jozef Repčík ako rozhodcovia a Patrikova mama Janka Čemešová krásne vypísala diplomy.

Strávili pri bazéne v daždivom a chladnom počasí 6 i viac hodín, riadne prevlhli a vychladli a môžeme im len popriať, aby to nemalo žiadne zdravotné následky. Určite podali taký otužilecký výkon ako súťažiaci na dlhých tratiach.

V dvanásťstupňovej vode hájili farby klubu Tučniaky noví i starší členovia klubu a počínali si veľmi dobre. Celkový počet bodový zisk klubu bol 740 bodov (bodové vyhodnotenie všetkých klubov zatiaľ nie je k dispozícii)
Juraj Jaroš, Mária Ondrušová, Michal Obložinský, Zuzka Adamčíková, Katka Pánisová, Soňa Dobroňová, Patrik Čemeš, Martin Hikaník, Michal Hlavinka, Peter Ondráš, Anka Tužinčinová, Jozef Mičák, Ľudo Jambrich, Gabriela Tupá, Peter Mičic, Michaela Pastorková a  Ivor Rizman.
(umiestnenie v jednotlivých disciplínach, medaile a bodový zisk sú v priloženej tabuľke) Spolu sme teda získali 6 zlatých, jednu striebornú a 3 bronzové pekné snehové vločky.

Vedenie klubu všetkým zúčastneným ďakuje za príkladnú aktivitu a peknú reprezentáciu klubu Tučniaky a praje veľa ďalších športových úspechov.

PS: V rámci úvodu prebehlo aj vyhodnotenie dvoch predchádzajúcich sezón, ktoré boli poznačené pandémiou.
Za sezónu 2019/20 sa z nášho klubu Tučniaky Žilina v kategórii mladších žien umiestnila Michaela Pastorková na krásnom druhom mieste a Ivor Rizman v kategórii starších mužov obsadil tretie miesto.

Sezónu 2021/22 sme neabsolvovali z klubu ani jedno kolo.

Odpovedať