24 hodinovka 2023

24 hodinovka 2023

3.-4.6 2023 sa symbolicky traja plavci z nášho klubu zúčastnili už tretieho ročníka 24-hodinovky organizovanej Ľadovými medveďmi Veľká voda na jazere Veľké Košariská pri Dunajskej Lúžnej.

Doteraz sa nám vždy podarilo aj spomocou Turčianskych nanukov postaviť štafetu. Tohto roku sme vycestovali len traja a neplávajúci rozhodca Jozef Repčík s manželkou Zdenkou. Keďže sme takmer netrénovali, celkom sa nám videlo, že budeme môcť plávať kedy budeme chcieť a keď nebudeme vládať budeme môcť odpočívať, bez zodpovednosti za osud štafety.

Len pre ilustráciu našej ne/pripravenosti:
Miška bola pol roka mimo vody, trochu sa začala "močiť" len dva týždne pred štartom a najďalej zaplávala po druhé schody a nazad (600 m)
Ivor síce plával celý Slovenský pohár, ale len krátke trate a v zime plával max 500 m a keď sa konečne oteplilo, raz zaplával míľu.
Michal sa priznal, že maximálne si skúsil 2 km.

Tak sme si povedali, že chceme byť pri tom a uvidíme koľko sa komu zadarí zaplávať a každý si bude plávať na seba.
Inak, tento rok celkovo nejak štafety moc nefičali (boli len štyri) ostatní 50 ti plavci plávali ako jednotlivci.

Dopravu zo Žiliny nám zabezpečil Michal za čo mu znovu patrí veľké ďakujem, lebo šoférovať nazad po 24 hodinovke nie je naozaj žiadna výhra.
Po príchode na miesto činu sme postavili stany, zaregistrovali sa a už sa išlo na to. Vypočuli sme si pokyny a o dvanástej sme vošli do vody s tým, že uvidíme koľko potiahneme... (Ivor s Michalom potiahli 3 kolá po 1200 m Miška zaplávala 2 kolá).

Danka čapliarová tohto roku neplávala, tak nám urobila fotečku pred štartom.

Zhruba takto sme plávali až do večere, Michal dal raz aj 4 kolá v rade, Ivor plával po troch a Miška koľko vládala.

Večer prvého dňa mal Ivor odplávaných 9 kôl, Michal 10 a Miška 5 veľkých. Po večeri sme zaliezli do stanov, že sa trochu zohrejeme a pôjdeme potom možno plávať.
Michal s Ivorom však už plávať nešli. Miška sa vytratila lebo nemohla zaspať a do pol dvanástej zaplávala 8 300m nočných okruhov.

A znovu máme foto dôkaz od Danky.

Ráno z Tučniakov vliezol do vody prvý Ivor na dlhé okruhy, ktoré začínali o 6:00.
Raňajky sme mali jednotlivo cca o 8:00.

Už pri vychádzaní z vody po prvej rannej runde si Ivor pozrel poradie a odplávané vzdialenosti plavcov vo svojej kategórii. Zistil, že z 8 miesta po noci sa znovu dostal s 14 400 m na delené štvrté miesto s Tiborom Gálfym. z TopRunDS. Pred nimi bol Karol Kukučka s kolom naviac. Keďže vo vode videl, , že Tiborovi to ešte celkom ide, lebo ho predbehol celkom svižne na trati, tak to ešte pre neho nič neznamenalo. BTW Ivor plával už len prsia, keďže už večer mu odišlo rameno a aj preto v noci pri splne vôbec neplával.

Cestou z raňajok však stretol dovtedy tretieho Karola Kukučku s naplávanými 15 600 m z Otužicov z Podhradského mora, ktorý mu povedal, že končí, lebo mal v noci teplotu a zimnicu a ide teda už domov do postele..

Čiže v hlave mal Ivor dilemu či začať boj, o tretie miesto, či sa len tak nejak dokúpať do konca. Ak bude bude plávať a napláva viac, ako odstupujúci Kukučka a zároveň Tibor nezapláva viac mohlo by to vyjsť. Ivor si veľké šance nedával (prehodil slovo aj Tiborom a ten síce prizmal únavu ale inak bol OK, bez nejakých nefunkčných ramien. Po raňajkách zašiel Ivor na štart skontrolovať, či je Tibor vo vode (nebol) a stavil teda na moment prekvapenia a svoju pretekársku nenažranosť a zaťatosť cca 3 hodiny dvadsať minút do konca. Pre istotu už z vody ani nevyšiel a namiesto obvyklích troch kôl zaplával prsiami, s občasným kraulom, na uvolnenie stuhnutého krku 5 kôl. Vyšiel z vody 15 minút pred koncom "hracieho! času.

Miška a Michal tiež plávali o dušu, koľko vládali a občas sa vo vode aj stretli.


Michal zaplával prsiami 19 200 mm a skončil v kategórii mladších mužov, kde plávali aj Pekovci a iné zvučné zimno plavecké mená. Diplomi s umiestením a naplávanou vzdialenosti dostali všetci.Miška prekonala všetky svoje očakávania a zaplávala 14 400 m a skončila na krásnom štvrtom delenom mieste za Táňou a Ninoou Chudými a Zuzkou Juskovou, s ktorými sa zatiaľ netrúfa ani porovnávať. Tie už dlhodobo plávajú "profi" ligu.


Ivor zaplával 20 400 metrov na treťom mieste za Rasťom Čapliarom a Romanom Klinčúchom s 26 a 24 km. Tibor Gálfy na štvrtom mieste zaplával 18 km

Všetci účastníci vyjadrili spokojnosť s výkonmi a o rok pôjdu do tohto šialenstva znovu, snáď lepšie pripravení.

Bodkou za podujatím bola 10 minútová prehánka, ktorá nám znemožnila odísť so suchými stanmi. Ale ochotní manželia Zdenka a Jozef znovu pomohli a mokrý stan naložili do svojho karavanu a doviezli do Žiliny.

Treba nám zmobilizovať aj ostatných plavcov v klube aby o takéto zážitky neprichádzali a boli nabudúce pri tom.

Veľká vďaka patrí organizátorom, všetko klapalo ako malo a nebolo čo vytknúť.

Ešte pár fotiek od Jozefa Repčíka na ilustráciu pripravenosti tratí a zázemia rozhodcov. Aj tie pred tým sú jeho.

Miška pláva popod bránu ktorá zaznamená kolo pretekára pomocou čipu na ruke, alebo nohe.

Stanové mestečko

Plávalo sa aj v noci...

Odpovedať