Ukončenie 19. zimnej sezóny 2023/24

Ukončenie 19. zimnej sezóny 2023/24

Na Pankráca ráno bol prízemný mrázik, ale ani to nepomohlo a voda vo VD mala 17,3°C.
Hoci týžden dopredu hlásili na Pankráca zamračené, prehánky, tak bolo po celý deň jasno.

A hoci sa všetci vedeli uskromniť s opekaním klobások, tak si Tučniaci pochutnali na gulášiku z dviaka, ktorý prišiel o život asi v stredu večer zásluhou Petra T.

Okrem Petra T. pridal ruku k dielu aj Boris F., ktorý mäsko nakrájam a napácoval. Peter Ch. ho doviezol na miesto činu kde ho už prevzal Ivor R. a pomocníci.

O oheň a drevo naň sa postaral Jozef R., ktorý zakúpil aj väčší kotol u Jana S. A tak 9:30 sa začali prípravy, hoci už deň predtým Jozef a Ivor navštívili miesto činu.
Jozef, ako obvykle vykosil a pripravil výzdobu, Ivor iba doniesol nákup.

Na príprave sa ďalej podielali, Janka a Ferko B., Janka M., Zuzka B., Jožko M.. Peter Ch. Peter Č. a neskôr aj ďalší, čo prišli neskôr.
Dievčatá si vypýtali aj máj, tak im ho Jozef R. odbehol odrezať, vyzdobil a upevnil.

Cca o druhej nás už bolo dosť, tak sa začali odovzávať objednané klubové odevy. Medzi nimi aj nový dizajn čiernych tričiek. Je možnosť si ich ešte rýchlo doobjednať u Mišky P.

Neskôr prebehlo fotenie a predseda povedal pár slov o letnej výzve a ďalších diaľkoplaveckých podujatiach.

Tučniak diaľkoplavec

Gastonov memoriál

Lipno

24 - hodinovka

Predseda pozval, prítomných na "Posezónne víkendové stretnutie otužilcov" na Liptovskej Mare od 31.5. do 2.6.2024 - viac v pozvánke, ktorú možno napíše a ak nezabudne aj pošle...

Ako obvykle, niekoľko hodín námahy s reproduktormi vyústilo do použitia slabučkého megafóniku - najvyšší čas zakúpiť niečo spoľahlivejšie a hento občas funkčné zariadenie darovať nepriateľom hluku.

Hymnu sme pustili z telefónu a ako obvykle sme len otvárali ústa s rôznym predstihom, či opozdením.

Potom ešte fotka vo vode a každý sa pustill na trať aká mu pasovala, Bolo by fajn aby ste napísali ešte dnes kolko ste včera odplávali a mohli sme zistiť či sme spoločne ten La Manche preplávali. Tak nečakaj a zapíš...

Guláš tentokrát chytilo len trošku, zostal po ňom len prázdny mastný kotol v chatke, Hádajte, kto ho sľúbil doma v práčovni vyčistiť? Áno uhádli ste. Zase zostal čierny Peter na Jozef R. - dušu klubu. Vďaka že si!

Pár dokumentačných fotiek od Janky B.

Príprava v plnom prúde

Dve čierne ovce, jedna modrá..

Vo vode

Keď nie na prvého mája tak určite na Pankráca

Odpovedať