Tučniaky na Trans Danube Swim 2020

Tučniaky na Trans Danube Swim 2020

Akciu ako vždy organizovala cestovná kancelária Bubo. Tento ročník bol dosť silne poznačený pandémiou, takže bol niečím výnimočný, ale ako organizátori skonštatovali, o takúto výnimočnosť nestáli.

Na miesto konania sme sa dopravili vlakom a jedným autom. Čiapky, ako povinnú vstupenku, zabezpečil Peter C. za čo mu všetci ešte raz ďakujeme.
Vlaková 5-členná skupinka bola na mieste viac ako hodinku pred, tak preto ostatní na fotke na nábreží zatiaľ chýbajú.

Rúška boli povinné až po vstup za plot, akurát pri fotení sme ich dali dole, nikto z nás nechcel robiť problémy organizátorom, ktorí by boli za prípadné problémy zodpovední.
Hoci ako v príhovore šéf cestovky a podujatia spomenul, kompetentní by mali v prvom rade podporovať akcie na posilnenie imunity obyvateľstva a menej sa zaoberať reštrikciami a zákazmi, príkazmi.

Tu sme už všetci, dorazila aj druhá skupina.

Ako vždy, atmosféru na nábreží spestrovala bubnová show. Tí čo išli dnes po prvý krát, mali prirodzene strach s nepoznaného, a obavy či to zvládnu. Najradšej by to mali asi už za sebou, ale museli čakať kým sa dostanú za ten plot. Ako obvykle sme sa nehrabali dopredu, takže sme šli až s druhou vlnou (nie tou Covidovou - len tak jednoducho v druhej várke plavcov).
Aj to sme sa ešte posúvali popri brehu čo najďalej k Lafranconi mostu, aby sme si to užili čo najviac, a aj tí najpomalší z nás mali dostatok času nielen na prekonanie toku, ale aby sa trochu v Dunaji aj povozili.


Pani učiteľka dáva ešte posledné pokyny a môžeme ísť na to, ale nezabudnúť zapnúť navigácie, aby bolo čo dať na STRAVU a FB.

Držali sme sa viac menej pokope, dokonca sa nám podarilo na druhej strane aj zabrzdiť a trochu sa pofotiť.
Na druhom brehu
Voda mala 21 stupňov, vzduch 31 načo je niekomu neoprén, nechápeme, ale nech, asi majú škaredé telá a potrebujú ich skrývať.
Brzdili sme až natoľko že sa nám nič s prichystaného občerstvenia neušlo, ale nevadí, nešli sme sem kvôli nemu. Užili sme si 20 minút jazdy v čistej voňavej vodičke našeho veľtoku, to nám stačí. Pivko a niečo k tomu si vieme dať aj inde.


Tesne po doplávaní dáme ešte spoločnú s hradom a aj Dankovým hromozvodom 😉

A aj pripravení do ulíc sa treba ešte odfotiť.

No a čo na záver, o rok ideme znova, už vieme kedy, v obrázku nájdete odpoveď.

Jeden komentár k “Tučniaky na Trans Danube Swim 2020

Odpovedať