3. kolo SPvZP  Prístav Námestovo

3. kolo SPvZP Prístav Námestovo

18.11.2023
Usporiadateľ: Oravskí otužilci

Orava je v Slovenskom pohári pojem. Znamená kvalitnú organizáciu, srdečné privítanie a tvrdé podmienky vo vode. Nesklamala ani tento rok.
Doma sme zvažovali , či sa "predpokakať" a skrátiť svoje utrpenie alebo tvrdohlavo zotrvať na pozíciách (Ivor a Miška). Ľudo ten mal jasno zostáva na 500 viac nemôže a Michal 250 m dá hocikedy.

Ivor s Miškou šli pozrieť na miesto činu už večer pred. Došli takmer potme k vode, kde sa domáci trápili, ako vytýčiť trať tak. aby sa šlo čo najmenej do vĺn, ktoré bolo vidieť za hranou prístavu. Nameráná teplota večer bola 7,4 °C. U nás na priehrade vo štvrtok bola 8,1°C. Naši dvaja si povedali, že ráno múdrejšie večera, však zmeniť sa bude dať na prezentácii.

Ráno išiel Ivor vonku a zdalo sa že vietor ustal. Pri prezentácii zverejnili teplotu vody na 8,4°C. Asi sa termálna zospodu dostala v noci na hladinu? Who knows?
Tak sa nič nemenilo a tvrdohlavo zostali na 750 m a 100 m prsia.

S približujúcim sa štartom sa začal dvíhať vietor až tak, že odniesol bóju umiestnenú v 125 m vzdialenosti mimo prístavu. Tak sa štart trochu posúval. A nakoniec vytýčili trojuholník o obvode 125 m viac menej v prístave. Vlny ale zasahovali aj do neho, nie však neplávatelne.

Nástup a ide sa na to. Dve rozplavby na 1000 m, tam nikoho nemáme, iba kamaráta Rasťa od Turčianskych Nanukov

Po nich šla do vody najprv Miška. V prvej rozplavbe na 750 m bojovala najviac sama so sebou o druhé miesto. A vydržala až do cieľa.
Ivor so soplíkom a jemným kašlíkom išiel do vody hneď za ňou a v rozplavbe došiel na druhom mieste. Tentokrát pred Standom (ozruta) z Nitry. Ušiel mu už na štarte a Stando si to vraj nevšimol. Celkovo skončil na treťom mieste, lebo Tibor G. z DS plával v prvej rozplavbe a bol znovu rýchlejší. Takže pre Ivora prvá bedňa tohto roku na dlhej trati. Triaslo ho však ako ratlíka alebo čivavu ešte hodinu potom.

Ivor s Miškou sa neskôr priznali, že mali vo vode zajačie úmysly hneď po štarte a hlavne po štrtej otočke. Ale sú to tvrdohlavci, tak to nevzdali a dobojovali.

Ľudo nastúpil znovu na 500 metrov a skončil vo svojej kategórii na veľmi peknom 5. mieste. Už aby si vyplával vyššiu triedu a poskočil na 750 m.

Michal Stanko štartoval a priniesol prvé body tohto roku na 250m. Skončil na krásnom štvrtom mieste s veľmi tesným zaostaním za 2. a 3. Tiež má chuť plávať dlhšie trate.Treba sa mu niekde kvalifikovať na 500m a neskôr na viac.

Ľudo pridal ďalšie body pre klub vo svojom druhom štarte 100 m voľný spôsob.

Ivor a Miška pridali tiež aj štart na krátku trať 100 mestrov prsia, Ivor vybojoval 1. miesto (vrátil Tiborovi požičané z dvoch predchádzajúcich kôl) a Miška konečne prestala zbierať zemiaky a skončila na treťom mieste napriek tomu, že sa pár krát napila vody a rozmýšľala, kde by sa nechala naložiť do člna, keby tam nejaký bol. 😉

Celkovo na týchto pretekoch Miška pripísala pre klub 583, Ivor 579, Ľudo 382, a Michal 163 bodov. Za toto kolo Tučniaky obsadili ôsmu priečku medzi klubmi.

Po jednotlivých disciplínach viď výsledky aj s dosiahnutými časmi v tabuľke.

Napriek tomu, že v Žiline nás bolo len 5 na Čiernej vode len a tu v Námestove 4, ako klub Tučniaky Žilina sme zatiaľ na peknom 10 mieste z 27 zúčastnených klubov.

Aby sme sa tam udržali, potrebujeme ďalších plavcov. Preto neváhajte a príďte nás podporiť o dva týždne na Domašu 2.12.2023.

Z našich klubových 4437 získali body nasledovní plavci:

Michal ešte nie je v tabuľke....

Odpovedať